PortaliIndiceFAQCalendarioGalleriaCercaLista UtentiRegistratiAccedi

Condividere | 
 

 Nje tjeter enigme per shkencen, kesaj radhe vjen nga Brazili

Vedere l'argomento precedente Vedere l'argomento seguente Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
avatar

Maschile Join date : 28.06.09
Age : 26
Location : elbasan

MessaggioTitolo: Nje tjeter enigme per shkencen, kesaj radhe vjen nga Brazili    Sab Mar 17, 2012 9:07 pm

Momentet e “çorientimit” te kopese se delfineve, u regjistrua nga nje kameraman amator, por kjo video ka ngjallur mallengjimin e miliona vizitoreve te YouTube.Video tregon njerez (pushues dhe roje te sigurise bregdetare) te cilet menjehere pasi pane se delfinet ngecen ne rere, filluan t’i ndihmojne gjitaret e dashur, duke i shtyre ata per ne det e t’i kthehen keshtu kaltersise-oqeanit te tyre aq te dashur.

Por, çeshtja eshte se…cila ishte arsyeja qe shtyu delfinet -e shendetshem- te notojne prane bregut dhe aty te “ngecin”?
Si dhe cili ishte arsyeja e perseritjes se fenomenit te ngjashem dhe nga shume balena e gjitare te tjere?

Fatkeqesisht nuk ka asnje shpjegim dhe asnje pergjigje shkencore per shkaqet reale te krijimit te ketij fenomeni jo natyral… Mister… çeshtja eshte se fenomene te tilla shtohen dita dites edhe me shume, si rastet e pashpjegueshme te vdekjes misterioze te mijera gjitareve, peshqve dhe zogjve.

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Tornare in alto Andare in basso
Vedi il profilo dell'utente http://universal.lovelyforum.net
 
Nje tjeter enigme per shkencen, kesaj radhe vjen nga Brazili
Vedere l'argomento precedente Vedere l'argomento seguente Tornare in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Andare verso: