PortaliIndiceFAQCalendarioGalleriaCercaLista UtentiRegistratiAccedi

Condividi | 
 

 Australi, gjendet në minierë diamanti i rrallë rozë

Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
avatar

Maschile Join date : 28.06.09
Age : 26
Location : elbasan

MessaggioTitolo: Australi, gjendet në minierë diamanti i rrallë rozë   Mar Feb 28, 2012 12:13 pm
Një kompani që kryen punime nëpër miniera ka deklaruar se ka gjetur një diamant ngjyrë rozë 12.76 karat, një nga diamantet më të mëdhenj të kësaj ngjyre të gjetur në vend.
Diamanti i rrallë është gjetur në minierën e Rio Tintos, në Australinë Perëndimore, në rajonin Kimberly. Sipas vlerësimeve të para, diamanti, u cili është quajtur si Jubileu pink, vlen miliona dollarë.
Diamanti në fjalë do të ekspozohet një herë në të gjithë botën, duke përfshirë këtu edhe New York dhe Hong Kong dhe më pas do të shitet. Më shumë se 90% e diamanteve roze nëpër botë janë gjetur në këtë minierë australiane.

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Tornare in alto Andare in basso
Vedi il profilo dell'utente http://universal.lovelyforum.net
 
Australi, gjendet në minierë diamanti i rrallë rozë
Tornare in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Andare verso: