PortaliIndiceFAQCalendarioGalleriaCercaLista UtentiRegistratiAccedi

Condividere | 
 

 Galaksia që ngjan ekzaktësisht si engjëll

Vedere l'argomento precedente Vedere l'argomento seguente Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
avatar

Maschile Join date : 28.06.09
Age : 26
Location : elbasan

MessaggioTitolo: Galaksia që ngjan ekzaktësisht si engjëll    Sab Dic 17, 2011 8:23 pm
Hubble, teleskopi hapësinor që vërtitet rreth atmosferes tokësore në 560 km distancë nga koka jone, ka shkrepur disa foto që të kujtojnë një kartolinë urimi për Krishtlindje. Hubble, faktikisht, ka kapur imazhet e një galaksie në formë engjëlli.

Format e jashtëzakonshme të yjeve, sistemeve, gazeve dhe pluhurave gjendet rreth 2000 vite dritë larg nesh. Eshtë emëruar si Sharpless 2-106. Krahët e hapura të tymrave japin përshtypjen e lëvizjes dhe nxehtësisë në të njejtën kohë. Ndërsa fundi i skenës është blu dhe më i ftohtë.

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Tornare in alto Andare in basso
Vedi il profilo dell'utente http://universal.lovelyforum.net
 
Galaksia që ngjan ekzaktësisht si engjëll
Vedere l'argomento precedente Vedere l'argomento seguente Tornare in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Andare verso: