PortaliIndiceFAQCalendarioGalleriaCercaLista UtentiRegistratiAccedi

Condividere | 
 

 Reja e “dashuruar” me ishullin

Vedere l'argomento precedente Vedere l'argomento seguente Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
avatar

Maschile Join date : 28.06.09
Age : 26
Location : elbasan

MessaggioTitolo: Reja e “dashuruar” me ishullin   Ven Dic 02, 2011 8:10 pm

Mund të duket si kek por në fakt është një ishull i cili është “pushtuar” nga një re. Ishulli quhet Lmtla Dmmu dhe është pjesë e Ishujve Faroe.
Reja qëndron mbi të sikur të ishte një krem.

Fenomeni i pazakonte në këtë ishull – më i vogli dhe i vetmi që është i pabanuar nga 18 Ishujt Faroe – është fotografuar në këtë formë nga një turist italian i quajtur Andrea Ricordi.

Fotografi amator nuk mundi t’i besojë syve. “Ishte një qiell i pastër dhe një ditë shumë e bukur përveç kësaj shtëllunge e cila e cila kishte ngulur rrënjë mbi këtë ishull”, shprehet ai._________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Tornare in alto Andare in basso
Vedi il profilo dell'utente http://universal.lovelyforum.net
 
Reja e “dashuruar” me ishullin
Vedere l'argomento precedente Vedere l'argomento seguente Tornare in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Andare verso: