PortaliIndiceFAQCalendarioGalleriaCercaLista UtentiRegistratiAccedi

Condividere | 
 

 Transporti i së ardhmes

Vedere l'argomento precedente Vedere l'argomento seguente Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
avatar

Maschile Join date : 28.06.09
Age : 26
Location : elbasan

MessaggioTitolo: Transporti i së ardhmes    Dom Set 18, 2011 8:53 am

Transporti i së ardhmes në aeroport do të ndryshojë në mënyrë radikale. Në aeroportin Heathrow në Angli është bërë inaugurimi i parë i këtij lloji. Investimi kap vlerën e 47 milion dollarëve dhe parashikohet që të transportohen çdo vit 500 000 pasagjerë.

Një model i tillë transporti është ëndërruar që në vitin 1950 por vetëm tani është bërë realitet.

Transporti është i ngjashëm me atë të një teleferiku, dhe do të shërbejë për transportin e pasagjerëve nga parkingu deri në terminal.

Shpejtësia e lëvizjes së tyre arrin deri në 40 km/h dhe furnizohen me energji. Ky model transporti do të eliminojë 50 000 udhëtime me autobus që bëheshin për transport në aeroportin e Heathrow-t.


_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Tornare in alto Andare in basso
Vedi il profilo dell'utente http://universal.lovelyforum.net
 
Transporti i së ardhmes
Vedere l'argomento precedente Vedere l'argomento seguente Tornare in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Andare verso: