PortaliIndiceFAQCalendarioGalleriaCercaLista UtentiRegistratiAccedi

Condividere | 
 

 Planet...Diamantesh

Vedere l'argomento precedente Vedere l'argomento seguente Andare in basso 
AutoreMessaggio
AL.DO
administrator
administrator
avatar

Maschile Join date : 28.06.09
Age : 26
Location : elbasan

MessaggioTitolo: Planet...Diamantesh    Gio Set 01, 2011 10:40 pm
Në hartën e yjeve qiellorë u duk një planet i pazakontë, i përbërë prej diamantesh. Zbulimi i tij u bë nga një grup ndërkombëtar shkencëtarësh, të cilët papritur gjetën një trup të madh qiellor, i cili ndodhet rreth 4000 vite drite larg nga Toka. Planeti, pesha e të cilit është 300 herë më e rëndë se ajo e Tokës, mendohet të jetë pjesë e një ylli të shuar. Pas shuarjes ai la pas vetes vetëm boshtin (bërthamën), i cili përbëhet prej bashkimesh karboni dhe oksigjeni të ngjashme me diamantet e Tokës.

_________________
Web hostingkliko ketu :http://alksw.blogspot.com/


KOPJO LINKUN :google.com/+Aldoisaj91
Tornare in alto Andare in basso
Vedi il profilo dell'utente http://universal.lovelyforum.net
 
Planet...Diamantesh
Vedere l'argomento precedente Vedere l'argomento seguente Tornare in alto 
Pagina 1 di 1

Permessi di questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum
 :: KURIOZITETE-
Andare verso: